Nádražní lampa

10. 5. 2018 – Dnes dorazily první 3D tisky na nádražní lampu – ani jsem je nevyfotil a hned zaformoval, abych mohl začít odlévat. Také dnes přišly mosazné trubičky na stožáry. Jediné, co schází jsou lepty stupaček. Po odformování masterů přidám fotky.

17. 6. 2018 – Konečně se něco děje 🙂 Dneska jsem začal stavět první lampu. Postupoval jsem podle návodu, napřed nařezal trubičky (stavěl jsem nejvyšší typ stožáru). Připravil jsem si lept stupaček a připájel. Musím pořídit slabší hrot pro pájku, ten co mám je moc silný na tuhle jemnou práci.

Dalším úkolem bylo připravit stínidlo a horní trubičku. Odlitek stínidla jsem ponechal na nálitku, lépe se s ním pak manipuluje. Pročistil jsem otvory pro vodiče a vlepil SMD LED diodu. Je sice hezké, že vše je přesně v měřítku, ale protahovat lakovaný drátek 0,2 mm skrz zalomený otvor průměru 1 mm mi zabralo skoro 15 minut (ještě vyzkouším to stínidlo ze dvou půlek, jestli to bude lepší, pak půjde do stavebnic takhle varianta) Nakonec vše stříknuté základovkou, zbývá ještě patka pro usazení do terénu, ale tu odliju až zítra.23. 6. 2018 – Vzorová lampa je dokončena

A první dva balíčky jsou připraveny k odeslání ke svým majitelům, poslední objednávku vyřídím během tohoto týdne.

Příspěvek byl publikován v rubrice E-shop a jeho autorem je admin@ho-moduly.cz. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *